Наші послуги

Укрсоцбанк, Альфа-банк – позовна давність та переоформлення іпотеки на банк

Суд с УкрсоцбанкомДля отримання юридичної консультації по:

1. Реструктуризації кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне)
5. Консультація по проблемним кредитам Укрсоцбанк (Альфа-банк)
телефон 063-595-87-10

Ми неодноразово писали про автоматичний запуск позовної давності по кредитним договорам Укрсоцбанку, як не переривати позовну давність, тощо. Тепер, після того, як Альфа-банк купив Укрсоцбанк, ситуація для позичальників Укрсоцбанку різко погіршилася.

 

Наші статті (позовна давність Укрсоцбанк):

1. Строк позовної давності в кредитних договорах Укрсоцбанку;

2. Що таке строк позовної давності по кредиту?

3. Значення вимоги банку для запуску позовної давності;

4. Наші виграні справи по кредиту.

 

По-перше, Укрсоцбанк подає в суд так, щоб позичальник не знав та не зміг заявити позовну давність.


Витяг з нашої справи, як суд не повідомляє позичальника:


“Обставини, що свідчать про поважність причин неявки до суду полягають в наступному:

Заявник не прибув в суд, на якому було ухвалено спірне судове рішення та не повідомив про причини своєї неявки відносно цього засідання виходячи з того, що він не був повідомлений про календарну дату проведення вказаного судового засідання, а тому не знав про таке повідомлення та відповідно його не бачив. Як зазначено в судовому рішенні (2 аркуш), виклик відповідача здійснювався шляхом публікації відповідного оголошення в пресі. Як відображено в матеріалах справи (аркуш 132) цією пресою є газета Київської міської ради «Хрещатик». Потрібно зазначити, що вказана газета є місцевою та виходить лише в м. Києві, і тому розповсюджується лише на осіб, що проживають в м. Києві, а тому ця газета не може стосуватися заявника оскільки він в м. Києві не проживає.


Матеріали справи містять документи, що підтверджують обставину не проживання заявника в м. Києві: відповідь Головного управління державної міграційної служби України в м. Києві (аркуш справи 33) – чітко визначає, що ___________ по м. Києву не значиться. Також в матеріалах справи міститься відповідь обслуговуючої компанії будинку, де, як зазначив Позивач, має проживати Заявник (аркуш справи 116), яка зазначає, що заявник знятий з обліку місця проживання ще 09.09.2004р.


Додатково потрібно зазначити, що публікації виклику в одній газеті недостатньо, а потрібно викликати відповідачів перед ухваленням заочного рішення в ЗМІ загальнодержавного значення та в ЗМІ місцевого значення.


Публікації в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження не було.


Зазначеної позиції притримується і ВСУ. Він зазначає наступне – «Постановою КМУ від 25 січня 2006 р. № 52 встановлено, що оголошення про виклик до суду публікується у друкованому ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження за останнім відомим місцем проживання відповідача».


Додатково потрібно зазначити, що внаслідок неналежного повідомлення Заявника про судовий розгляд справи (відсутність публікації в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та повідомлення в ЗМІ сфери розповсюдження, де заявник не проживає) було порушено право на справедливий суд.

 

По-друге, Укрсоцбанк активно застосовує позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки.

 

Якщо позичальник отримав вимогу про застосування позасудового порядку – це означає, що через 30 днів Укрсоцбанк через реєстратора оформить право власності не предмет іпотеки. В першу чергу, необхідно накласти арешт на предмет іпотеки та направити заперечення проти вимоги та направити в банк та нотаріусу заяву про застосування позовної давності по кредиту.

 

Ми приведемо приклад нашого клієнта, який подав в поліцію заяву про злочин. Вказана інформація буде корисною для позичальників Укрсоцбанку та Альфа-банку.

 

Начальнику Ірпінського відділу поліції
Національної поліції в Київський області
Адреса: м. Ірпінь,
вул. Мінеральна, 7-а

ПІП
Адреса: 08293 , Київська обл.,

 

Заява про кримінальне правопорушення.

 

Згідно ст. 214 КПКУ, прошу зареєструвати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань мою заяву про кримінальні правопорушення, які підпадають під ст. 190 ч.4, ст. 3652 ч.3 та 366 ч.2 ККУ і почати досудове розслідування.


Кримінальне правопорушення, а фактично – рейдерське захоплення мого майна, а саме приватного будинку та земельної ділянки за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. _________, були скоєні посадовими особами ПАТ «Укрсоцбанк» О.В. Фещенко, А.В.Мальцевой та реєстратором виконавчого комітету Ірпінської міської ради __________. Вищезгаданий будинок та земельна ділянка належать мені згідно свідоцтв про право на спадщину (Додаток 1 и 2), і в цьому будинку мешкає уся моя родина.


Фещенко О.В. та А.В.Мальцева склали завідомо неправдиві документи, на підставі яких, з порушенням закону, не провівши перевірки, реєстратор виконавчого комітету Ірпінської міської ради _____ вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а фактично – у незаконний шахрайський спосіб зробив власником мого майна ПАТ «Укрсоцбанк» (надаю виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – Додаток 3).


Відразу з початку досудового розслідування прошу невідкладно, для запобігання скоєння нових злочинів посадовими особами ПАТ «Укрсоцбанк», а саме відчуження мого майна третім особам, наложить арешт на приватний будинок та земельну ділянку за адресою Київська обл., м. Буча, вул. __________-, згідно ст.170 КПК України.


В виписці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Додаток 3) зазначено, що підставою для виникнення права власності, крім іншого, є «повідомлення, серія та номер: 5690/17 видане 27.07.2017 року». Фактично це посилання на вимогу про усунення порушень та вимогу на добровільне виселення (Додаток 4). Це один з документів який є сфабрикованим та неправдивим і на підставі якого і був скоєний злочин.

 

Докази цього ствердження:


У 2006 році _____ уклала з ПАТ «Укрсоцбанк» кредитний договір. Крім того, відповідно до договору іпотеки №______від 15 травня 2006 року, укладеного між ПАТ «Укрсоцбанк» та ________, в іпотеку було надано житловий будинок (Додаток 5).


Пункт 4.4 вищезгаданого кредитного договору визначав порядок зміни строку повернення кредитних коштів у повному обсязі та направили вимоги про повернення кредиту.


Стосовно цих умов договору існують ціла низка постанов ВСУ, наприклад: Постанова ВСУ від 17 вересня 2014 року № 6-95цс14; Постанова ВСУ від 17 вересня 2014 року №6-125цс14; Постанова ВСУ від 24 вересня 2014 року № 6-106цс14; Постанова ВСУ від 10 вересня 2014 року № 6-28цс14 та інші.


У вказаних постановах відображена позиція відносно того, що у випадку, якщо в кредитному договорі передбачена можливість вимоги банку дострокового повернення всіх кредитних грошових коштів внаслідок порушення кредитного зобов’язання, то в момент настання відповідних порушень банк набуває право вимоги всієї суми заборгованості і відповідно змінюється строк виконання кредитного зобов’язання в повному обсязі.


Позичальник почав порушувати строк повернення кредиту у 2009 році. І ще тоді ПАТ «Укрсоцбанк» направив боржнику та майновому поручителю вимогу (претензію) про повне повернення кредиту та інших платежів, цим самим у 2009 році змінив строк повернення кредиту. Але в суд ПАТ «Укрсоцбанк» подавав, тому що ПАТ «Укрсоцбанк» пропустив строк позовної давності та втратив право про стягнення кредиту та іпотеки.


Тому вимога ПАТ «Укрсоцбанк» №_____ про усунення порушень та вимога про добровільне виселення, є незаконною, але це не завадило реєстратору ______ провести перереєстрацію іпотеки на Укрсоцбанк.


У 2008 році _________, яка була майновим поручителем відповідно до договору іпотеки, померла (Додаток 6). Нотаріус про це повідомив у 2009 році ПАТ «Укрсоцбанк» та надіслав листом копію свідоцтва про право на спадщину.


На даний час будь-яких вимог до спадкоємців пред'явлено не було, а в спадковій справі такі вимоги ПАТ «Укрсоцбанк» відсутні.


Відтак, направлення ПАТ «Укрсоцбанк» повідомлення про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання № 5690/17 від 27.07.2017 року є порушенням ЗУ «Про захист прав споживачів», але це теж не завадило державному реєстратору _______ та внести зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.


Коли посадові особи ПАТ «Укрсоцбанк» _______ готували документи, на підставі яких були внесені зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вони усвідомлювали, що здійснюють злочин. _____ направляв цінні листи від 20.08.2017 року та 26.09.2017 року (Додатки 10, 11) до ПАТ «Укрсоцбанк», в яких застерігав проти противоправних дій посадових осіб ПАТ «Укрсоцбанк», крім того позичальниця _____ направляла до ПАТ «Укрсоцбанк» заяву про застосування позовної давності від 02.10.2017 (Додаток 12). Всі ці документи були отримані ПАТ «Укрсоцбанк», на то є підтвердження Укрпошти.


На підставі вищевикладеного, прошу:


Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб ПАТ «Укрсоцбанк» та реєстратора виконавчого комітету Ірпінської міської ради _____ Накласти арешт на приватний будинок та земельну ділянку за адресою Київська обл., м. Буча, вул. ___________, згідно ст.170 КПК України, до відновлення законності відносно мене та мого майна.


При необхідності готовий надати необхідні документи і дати свідчення у цій справі. Після реєстрації моєї заяви у Єдиному реєстрі досудових розслідувань прошу по тел. __________ повідомити мені номер кримінального провадження.


Для отримання юридичної консультації по:
1. Реструктуризації кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне)
5. Консультація по проблемним кредитам Укрсоцбанк (Альфа-банк)
телефон 063-595-87-10