Наші послуги

Чи правомірно стягувати проценти та неустойку у розмірі 300-500 %

ADVOKAT

Кредитні договорі укладені з 2008 року передбачали збільшені штрафні процентні ставки та підвищену неустойку (штраф та пеня). Наприклад, підпищені проценти по кредиту складали від 60 – 120 відсотків річних, а неустойка – 1 – 2 відсотки за кожен день прострочки повернення кредиту, що складає 365-700 відсотків річних. Такі умови прописані в кредитних договорах Приватбанк, Родовід банк, банк Фінанси та кредит, Укрсоцбанк та Універсал банк.

 

Вказані умови, фактично порушують Закон України «Про захист прав споживачів», оскільки штрафні санкції за 6 місяців значно перевищує тіло кредиту та є не справедливими!

 

Якщо банк подав в суд та просить стягнути пеню за кредитним договором, яка значно перевищує або дорівнює тілу кредиту та відсоткам є декілька способів зменшення суми заборгованості по кредиту, а саме:

 

1. Необхідно в суді заявити позовну давність на проценти, неустойку та тіло кредиту;


2. Просити суд зменшити збільшену неустойку на підставі ст. 551 ЦКУ;


3. Довести в суді, що після направлення вимоги про стягнення кредиту, кредитний договір припинив свою дію на підставі рішення Верховного суду;


4. Неможливість подвійного стягнення пені та штрафу за порушення кредитного зобов’язання.

 

Тепер розглянемо, як зменшити заборгованість по кредиту, якщо банк подав в суд (судова практика щодо стягнення неустойки).

 

Зменшення кредитної заборгованості в суді за позовною давністю!

 

Строк позовної давності для стягнення штрафних санкцій становить 1 рік!

 

Необхідно в суді першої інстанції заявити позовну давність на неустойку, тіло кредиту та проценти, а якщо у вас стягнення на предмет іпотеки – заявити позовну давність на стягнення на іпотеку!

 

У випадку, якщо у вас позасудовий порядок стягнення – оформлення права власності на іпотеку на банк або колекторів, необхідно направити лист з ОПИСОМ вкладення заяву про застосування позовної давності в банк та накласти арешт на предмет іпотеки.

 

Висновок: в будь-якому разі заявляйте позовну давність!

 

Просити суд зменшити збільшену неустойку на підставі ст. 551 ЦКУ

 

Частина 4 ст. 551 ЦКУ: розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

 

Після того, як банк подав в суд, позичальнику необхідно подати відзив та просити суд зменшити неустйку з наступних підстав:


- банк не має збитків, оскільки вони компенсуються процентами;
- розмір неустойки не може бути більше ніж тіло кредиту та процентів;
- несправедливі умови кредитного договору, які суперечать ЗУ «Про захист прав споживачів»;
- інші обставими.

 

Довести в суді, що після направлення вимоги про стягнення кредиту, кредитний договір припинив свою дію на підставі рішення Верховного суду!

 

Кредитний договір припиняє свою дію з дати направлення боржнику вимоги про дострокове погашення всієї суми боргу, тому вимоги про стягнення процентів після цієї дати задоволенню не підлягають (ВС/КЦС від 14.02.2018р., №564/2199/15-ц)

Це досить революційна позиція, яка дозволяє:


1. Скасувати заочне рішення суду;
2. Скасувати виконавчий напис нотаріуса;
3. Зменшити загальну заборгованість;
4. При реструктуризації кредиту – отримати дисконт;
5. Зменшити заборгованість в апеляції та касації;
6. Припинити договір поруки.

 

Неможливість подвійного стягнення пені та штрафу за порушення кредитного зобов’язання

 

Банк НЕ має право стягувати одночасно пеню і штраф за порушення позичальником грошових зобов’язань, оскільки подвійна цивільна відповідальність заборонена ст. 61 Конституції України (ВССУ від 31 травня 2017р. у справі № 756/2999/15-ц)

 

Іншими словами, якщо банк (частіше Приватбанк) нараховує штраф та пеню за одне й теж порушення – це подвійна відповідальність!

Снимок экрана 2018 03 28 в 11.40.21

 
 
Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!
 
 

АКТУАЛЬНІ СТАТТІ