Наші послуги

Виграли суд та повернули іпотеку (Кей-Колект)

Ця стаття допоможе позичальникам повернути іпотечне майно, яке було зареєстроване на себе ТОВ Кей-Колект.

Ситуація стандартна: укладався валютний кредитний договір з Укрсиббанк. Банк продав борг ТОВ Кей-Колект (ТОВ Укрборг). ТОВ Кей-Колект звернувся до нотаріуса з заявою про переєстрацію на них права власності на іпотечну квартиру.

Нотаріус винесла рішення про державну реєстрацію права власності на іпотеку за ТОВ Кей-Колект.

Нами був поданий позов про скасування незаконного рішення нотаріуса та повернення права власності.

Після виликої кількості судових засідань, судом було ухвалено рішення про скасування права власності ТОВ Кей-Колект на майно.

В своєму рішення, як на підставу задоволення позову, суд посилався на наступне:

  • Іпотекодавцем не отримувалася вимога про усунення порушень, яка мала отримуватися відповідно до ст.. 35 ЗУ «Про іпотеку» і без якої не можливо реєструвати право власності за іпотечним кредитором.  
  • В матеріалах реєстраційної справи відсутня оцінка предмета іпотеки, тому неможливо встановити за якою вартістю набуте право власності.
  • Нотаріус не мав права звертати стягнення на предмет іпотеки у такий позасудовий спосіб оскільки редакція закону «про іпотеку» на момент укладення договору іпотеки не містила можливості у іпотеко держателя реєструвати право власності на іпотеку на підставі договору іпотеки. Таку реєстрацію можливо було здійснити лише на підставі окремого договору. Така умова існувала в законі до 09.01.2009р. – тобто розповсюджується на всі договорі іпотеки, які укладалися до зазначеної дати. Іпотечні застереження можна на вказаній підставі визнавати недійсними.
  • Нотаріус не мав права реєструвати право власності оскільки був відсутній окремий договір про задоволення вимог іпотекодержателя, який і надає право звертати стягнення на предмет іпотеки шляхом набуття права власності на предмет іпотеки.
  • Нотаріус не мав права реєструвати право власності оскільки він не вчиняв нотаріальну дію (тобто перед реєстрацією права власності не укладався жоден договір про можливість такої реєстрації)
  • Була відсутня згода органу опіки та піклування на реєстрацію права власності на ТОВ Кей колект. Така згода мала бути оскільки в квартирі були зареєстровані та проживали діти.
  • В матеріалах реєстраційної справи відсутні докази передачі права вимоги від ПАТ Укрсиббанк до ТОВ Кей-Колект. Витяг з реєстру боржників не є доказом такої передачі оскільки там відсутня печатка Укрсиббанка. Відсутні також акти приймання-передачі прав вимоги та первинна бухгалтерська документація, яка б підтвердила оплату отримання права вимоги.
  • Також суд послався на порушення ЗУ «Про захист прав споживачів» в розрізі відсутності в кредитному договорі сукупної вартості кредиту – істотної умови кредитного договору. Цей фактор можна використати для визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними.

Справу супроводжував партнер ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери», кредитний юрист Роман Коротя.

рома сайт

 

Записатися на правову консультацію ви можете за номерами телефону: 050-266-27-26, 063-595-87-10.

 

Рішення суду додається.

1

2

3