Наші послуги

Чому 2017 р. - це рік продажу партфелів проблемних кредитів та як позичальнику на цьому заробити?

2017 рік на думку багатьох аналітиків є рік продажу портфелів проблемних кредитів та збільшення дисконтів, які надаються банками для проблемних позичальників у випадку частковому погашення кредиту, або погашення кредиту за рахунок продажу заставного майна.

Причина цього полягає у неможливості стягнути кредитних коштів з проблемного позичальника починаючи з 2008 року, а також необхідність формування резервів під проблемну заборгованість (якщо банку більше 6 місяців не повертають наприклад 100 000 грн., то банк повинен сформувати резерв у такому ж розмірі).

Наша компанія відмітила значне збільшення угод в 2013 році щодо погашення кредитної заборгованості зі списанням залишку (процентів та неустойки). Ось деякі з них:


1. Банк "Російської Федерації" загальна сума боргу становить 250 000 $ (тіло та проценти), в заставі квартира на момент оцінки - 80 000$. Банк погодився погасити кредит при умову внесення 80 000 $. Для уникнення сплати податку з доходів фізичних осіб було прийнято рішення задіяти факторингову установу.

2. ПАТ " Фінанси та кредит" Загальна сума заборгованості становить 90 000$- тіло, 112 000$ - проценти, та 1 200 000 грн. - неустойка. Після довгих судових спорів, банк так і не зміг вчинити стягнення на земельну ділянку. Домовились, що боржник платить 70 000$ і банк списує залишок. Було 8 засідань кредитного комітету, оскільки ми тримали наші умови, а банк наполягав на своєї позиції. Для уникнення сплати податку з доходів фізичних осіб було прийнято рішення задіяти факторингову установу.

3. ПАТ "Укрсоцбанк" загальна сума кредитної заборгованості становить 162 000$, банк погодився на внесення 70% від тіла кредиту, що становить приблизно 60 000$ зі списанням залишку.


Також користувались факторинговою установою, оскільки це дешевше, ніж сплачувати податок.

Звертаю увагу, що такі дисконти ми отримали, оскільки вели довгі судові процеси і банк зрозумів, що необхідно домовлятись на нормальних умовах, оскільки, якщо іпотеку продавати через публічні торги, то банк отримує лише половину від ринкової вартості майна.

В 2017 році ситуація буде ускладнюватись з погашенням проблемних кредитів, а загальна частка проблемних кредитів в портфелях банків буде тільки збільшуватись.


Для того, щоб підчистити баланси від проблемної заборгованості та звільнити зарезервовані кошти, банки будуть продавати великі кредитні портфелі з дисконтами іншим банкам або колекторам, а колектори будуть отримувати дохідність в 100-300% наступним чином:


1. Беззаставні кредити колектори купують з дисконтом 95%, таким чином, якщо боржому сплатить один місячний платіж, то колектори отримують прибуток у розмірі приблизно 100%;


2. Кредити з іпотекою, банки продають з дисконтом 50% від ринкової вартості заставного майна;


 3. Автокредити продають з дисконтом 80%;

Таким чином позичальника необхідно порахувати просту математику, щоб запропонувати банку умови, відповідно до яких банк або колектори зможуть заробити не 100% від вкладеного, а менше.

Також, перед тим як робити будь-які дії з банком, порадьтесь з нами для того, щоб не перервати позовну давність, або вивести поручителів, або розуміти важелі впливу на банк.

 P.S. Час грає на вашу користь та проти банків...


Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

 

 

АКТУАЛЬНІ СТАТТІ