Наші послуги

Рекомендації для позичальників на 2016 рік

 реструктуризация кредита. Банк подал в судНаш досвід з таким  клієнтами, як: АГ «Віпос», ПАТ «Кий-авто», інші великі позичальникі, розкривати яких я не маю права, дозволив мені узагальнити основні проблеми та поради, які не залишаться поза увагою з Вашої сторони:
 
1.Якщо ваша група підприємств мають фінансових поручителів,  вам доцільно сплачувати кредитні кошти через поручителів з призначенням платежу: оплата кредитної заборгованості поручителем (дог №___) по кредитному договору №__. Такий механізм запустить позовну давність по кредиту для позичальника;
 
  -Якщо поручитель виплатить залишок кредиту, до нього переходять права по кредиту та іпотеки в повному обсязі. Таким чином, можливо сфокусувати всі кошти групи позичальника, щоб отримати контроль над іпотекою та не розпилювати їх на всі кредити;
 
  -Якщо порука припинилась, то кошти від поручителя мають статус «безпідставно отримані». Наприклад, поручитель сплатив кредит - банк знімаю обтяження - позичальник продає майно - поручитель вимагає повернення безпідставно отриманих коштів;
 
  -Крім цього, можливо штучно припинити договір поруки.
 
2. Якщо у вас є іпотека в Криму, самий простий спосіб вивести її з-під застави – це завести нерухомість в іпотеку по законодавству РФ, при умові наявності майна в реєстрі РФ. Наприклад, реєструємо ТОВ в РФ. Засновники свої.  Формуємо позикові кошти між ТОВ РФ та заставодавцем і в забезпечення передаємо майно.  Враховуючи два реєстри (український та російський), можливо піти шляхом ліквідації ТОВ та продаж іпотеки в Криму з торгів за заниженою ціною. 
 
3. Щоб вивести з-під застави виробниче обладнання, необхідно його індивідуалізувати так, щоб воно відрізнялось від обладнання в договорі застави.
 
4. В 2014 році банки пропонують перевід з кредитних відносин в лізингові, шляхом купівлі нерухомості та передачі її в лізинг. Така операція не підпадає під нормативи НБУ та дозволить збільшити строк, зменшити проценти та скласти  графік платежу з віднесенням частини коштів в кінець графіку. Наприклад, з моєї практики, банк запропонував купити логістичний центр та  передати його в лізинг на 7 років, під 12% в ГРИВНІ. 
 
5. Банк іде на поступки тільки тоді, коли з ним правильно розмовляти та діяти, а точніше, коли для банка ситуація буде виглядати відносно критичною. Для корпоративних клієнтів банк може тримати процентну ставку на рівні 12-15 відсотків в гривні.
 
6. Зверніть увагу на строк кредитного договору, строк встановлюється з моменту підписання кредитного договору та діє до виконання сторонами всіх своїх зобов’язань. Це не є строком договору в класичному розумінні, але це є істотною умовою договору. Верховний суд з таким погодився.
 
Якщо Вас зацікавили вказані рекомендації, або мої поради здалися вам корисні, ми можемо домовитись про зустріч.
 
Команда проекту www.mayorovgroup.com.ua
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!