Наші послуги

Припинення поруки

    Договір поруки можна припинити або якщо банк подав на позичальника та поручитель, або подати окремий позов про визнання поруки такою, що припинена, навіть після рішення суду про солідарне стягнення з позичальника та поручителя. У випадку задоволення позову при припинення поруки, необхідно буде подати заяву про перегляд справи за нововиявленими обставинами.

 

       Якщо банк підняв процентну ставку, провів реструктуризацію, збільшив строк кредитування, встановив додаткові комісії або штрафи і поручитель не давав письмової згоди - це є підстави для припинення договору поруки відповідно до ст. 559 Цивільного кодексу України. Іншими словами, поручитель поручався на суму коштів визначену в кредитному договорі, та це не означає, що банк та позичальник можуть укласти зміни в кредитний договір, в результаті чого відповідальність позичальника значно збільшується.

 

      Якщо після закінчення строку повернення кредиту, банк не направив поручителю вимогу, то відповідно до ст.559 Цивільного кодексу України поручительство припиняється.

 

     Банки досить часто роблять такі помилки, які ведуть до припинення договору поруки. Фактично, при вищезазначених умовах, можливо припинити будь-який договір поруки.

 

  Крім цього, важливо правильно формулювати вимоги, наприклад, порушене право поручителя захищається не шляхом припинення договору поруки, а саме шляхом визнання поруки такою, що припинена (Постанова Верховного Суду України у справі №6-69цс11 від 21 травня 2012 року). Такі незначні розбіжності ведуть до програшу справи та необхідності подавати заново.

 

     Якщо ви хочете дізнатись більше про нюанси припинення поручительства, Ви можете ознайомитись з нашими статтями тут.

 

      Ми безкоштовно проаналізуємо вашу справу з приводу реальності припинення договору поруки, а  співпраця з нами буде залежати від вашої подальшої згоди. 

 

 

Команда проекту www.mayorovgroup.com.ua

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!