Скасування виконавчого напису нотаріуса

Досить часто банки, щоб уникнути судової процедури вчиняють виконавчий напис нотаріуса. Виконавчий напис має силу виконавчого документу та подається банком в Державну виконавчу службу, яка відкриває виконавче провадження та накладає арешт на майно боржника. Зразок рішення суду, де ми виграли справу у колекторів  в кінці статті.

Відповідно до ст. 88 ЗУ «Про нотаріат», нотаріус вчиняє виконавчі написи (ОВ «ФК Гефест», ТОВ «ФК Укрреставрація», ТОВ «ФК Конкорд факторинг», ТОВ «ФК Гровінг стейт», ТОВ «ФК Кредитні ініціативи»), якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем.

Такими документами для вчинення виконавчого напису є:
а) оригінал нотаріально посвідченої угоди;
б) документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання, а також вимога.

Як домовитись з колекторами (відеоконсультація адвоката)


Документами, які підтверджують безспірність вимог застоводержателя, можуть бути первинні облікові документи, оформлені у відповідності до Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16 червня 1999 року № 996-XIV, наприклад, виписка про рух коштів по банківському рахунку.


Крім цього, перед вчиненням виконавчого напису, банк повинен направити боржнику вимогу.

Банки досить часто подають розрахунок заборгованості, який не підтверджує саме безспірність заборгованості боржника та роблять інші помилки, які дозволяють скасувати виконавчий напис нотаріуса, наприклад:


1. Банки прописують у вимозі один розмір суми заборгованості, а у виконавчому напису фігурує інша сума заборгованості;
2. Нотаріус вчиняє виконавчий напис без направлення вимоги боржнику;
3. Розрахунок пені в доларах США;
4. Невірний розрахунок заборгованості (щоб встановити вказаний факт, необхідно витребувати у банка виписку про рух коштів з рахунка позичальника)
5. Нарахування штрафу та пені після спливу позовної давності;
6. Банк не надає нотарісу докази отримання кредиту;
7. Банк розраховує суму заборгованості без врахування сплачених коштів боржником (доцільно сплачувати невеликі суми боржником, при умові, якщо такі сплати не переривають позовну давність. Можлива сплата коштів через поручителя);
8. У випадку, якщо право вимоги продали іншому банку, то цей банк не зможе надати витяг з особового рахунка боржника до моменту продажу йому права вимоги за кредитом;
9. Банк надає розрахунок заборгованості у вигляді довідки, складеної у довільній формі, без підтвердження первинними документами.


Таким чином, необхідно подавати до суду позовну заяву з вимогою про визнання виконавчого напису таким, який не підлягає виконанню та встановлювати вищенаведені факти. Скасування виконавчого напису дає можливість боржнику провести реструктуризацію кредиту або, при умові спливу позовної давності, взагалі не сплачувати грошові кошти.

Нотаріуси, які працюють з колекторами і роблять виконавчі написи:
Колейчтк В. В., Коваленко О.М., Горай О. С., Бондар І. М., Разумова О. І., Харою Н. С., Гамзатова А. А., Швець Р. О., Куба Ю. В., Линкевич Б. А., Кондратюк В. С.

«Финмарк», «Инвест-Кредо», «Женева», «Фактор плюс», «Финтайм», «ФК Довіра та гарантія», «Горизонт», «Вердикт-Капитал», «Веста», «Укрфинасгруп», «Финрайт», «Кредит-капитал», «Укрборг», «Росвен»

Для отримання юридичної консультації по кредитам: 

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису нотаріуса

vechera final

НАПИС Андрикевич