Схемний запуск відліку позовної давності за кредитом: Адвокат по кредитам

В кредитних договорах досить часто є умови про автоматичне повернення кредитних коштів при настанні певних обставин. Саме з цього моменту і починає діяти відлік позовної давності на суму кредиту - 3 роки, на штраф та пеню - 1 рік, якщо в кредитному договорі не встановлений збільшений строк позовної давності. Крім того, з моменту запуску строку позовної давності, колектори та банк втрачають право нараховувати проценти та неустойку по кредиту, відповідно до судової практики Верховного Суду.

Відповідно до ст. 256 Цивільного кодексу України, позовна давність - це строк, у межах якого особа (кредитор) може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права (стягнення кредитних коштів).

Головна помилка позичальника полягає в тому, що своїми діями він перериває строк позовної давності.

Mayorov advokat

Крім того, часто, коли банк звертається до суду, позичальник уникає перевірки часу, що пройшов з моменту подання позову, і не висловлює будь-яких зауважень щодо термінів, особливо це стосується неустойки. Позов про застосування позовної давності може бути поданий тільки перед судом першої інстанції або в апеляційному порядку, якщо позичальник доведе відсутність такої заяви перед судом першої інстанції з обґрунтованих причин. Відповідно до статті 267 Цивільного кодексу України, пройшовший термін позовної давності, про який стороною було заявлено у спорі, є достатньою підставою для відмови судом у задоволенні позову щодо стягнення коштів.

Проведений аналіз звернень позичальників до нашої компанії дозволив зробити висновок, що для кожного сьомого позичальника минув строк позовної давності на основний борг, для кожного третього – на неустойку, і для кожного п'ятого – якби він не переривав його.

Як домовитись з колекторами, які купили ваш кредит

Випадки, коли строк позовної давності запускається автоматично:

1. Позовна давність починається, коли в кредитному договорі встановлено, що у разі невиконання (неналежного виконання) Позичальником обов'язків визначених в кредитному договорі більше, ніж 90 днів, строк користування кредитом вважається таким, що сплинув, а позичальник повинен протягом трьох днів погасити кредит в повному обсязі, сплатити проценти та пеню. Це типова ситуація для кредитних договорів ПАТ «Укрсоцбанк».

2. В деяких кредитних договорах встановлено систему відсилочних пунктів договору, один з них, якщо позичальник не подає довідку про заробітну плату кожного року, то строк користуванням кредитом вважається таким, що сплинув і починається відлік позовної давності. На практиці банки дуже часто не звертають уваги на такий момент.

3. Наявність вимоги від банку про повернення грошових коштів. Саме з дати вказаної у вимозі починається відлік позовної давності. Вказана ситуація актуальна для банків, яких купив ПАТ «Дельта банк», або викупив право вимогу за кредитним договором. Справа в тому, що ці банки (ПАТ «Кредитпромбанк», ПАТ «Укрпромбанк», ПАТ «Сведбанк», ПАТ «Укрсиббанк») активно розсилали вимоги про повернення коштів, а коли ПАТ «Дельта-банк» подає до суду, то в багатьох випадках сплинув строк позовної давності.

4. Крім цього, відповідно до висновку Верховного суду України, позовна давність рахується по кожному місячному кредитному платежу окремо.

Отже, ми вам розповіли основні моменти коли запускається механізм позовної давності, але цього не достатньо для застосування її, оскільки відповідно до ст. 264 Цивільного кодексу України, перебіг позовної давності переривається вчиненням дій, що свідчить про визнання свого боргу або іншого обов'язку. Після переривання перебігу строку позовної давності починається заново.

Як правильно рахувати позовну давність по кредиту:

1. Приклад строку позовної давності від закінчення кредитного договору, в тому числі при наявності вимоги від банку.

 
srok iskovoy davnosti ot okonchaniya kreditnogo dogovora 1
2. Приклад позовної давності за кожним місячним платежем
 
srok iskovoy davnosti ot poslednego platezha po kreditu
 

Ми вам розповімо, які дії не слід вчиняти, щоб позовна давність не переривалась, або як обійти переривання позовної давності, при цьому сплачуючи за кредитним договором.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Зразок рішення суду - колектори програли суд

vechera final

НАПИС Андрикевич

yourchyk

Єдине місце, де можливо вести діалог з колекторами це суд.

Як правило колекторські фірми нараховують суми штрафних санкцій у кілька разів більше, ніж сама сума кредиту. Згідно ч. 3 ст. 551 Цивільного кодексу України, розмір неустойки (пені), якщо він значно перевищує розмір боргу і при наявності інших обставин, які мають істотне значення, може бути зменшений за рішенням суду.

Такими обставинами можна вважати рівень виконання боржником зобов'язань, його майновий стан, інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу (наприклад, відсутність для позивача негативних наслідків через прострочення виконання зобов'язання).

Тому в суді вам слід заявити про зменшення суми штрафних санкцій, а так само про терміни позовної давності (1 рік для неустойки (пені, штрафів)). Для цього Вам краще звернутися до досвідченого юриста, який допоможе скласти необхідні документи і «відбити» частину штрафних санкцій, що дозволити значно зменшити суму боргу, відповідно заощадити значні кошти.

СПИСОК колекторських компаній:


* CredEx
* ТОВ «Агенція по управлінню заборгованістю»
* ТОВ «Кредекс Фінанс»
* ТОВ «АУЗ Факторинг»
* Вердикт Verdict
* УкрФинансы UkrFinance
* КредитКоллекшнГруп СreditCollectionGroup
* КрелитЭкспресс CreditExpress Ukraine
* Европейское агенство по возрату долгов
* Универсальная коллекторская группа
* Финансовое агентство по сбору платежей
* Коллекторское агентство «ФАКТОР»
* ЭОС Украина