Банк відступив права вимоги за кредитними договорами на користь колекторів ТОВ «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж».

Колекторські компанії «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж» заплатили за кредитний портфель на аукціоні 58 624 808.34 грн.

Початкова ціна продажу лота 279 165 754.01 грн, а розмір гарантійного внеску склав 27 916 575.40 грн.

Колекторські компанії - це фірми, що займаються стягненням боргів. І хоча законодавство України не містить визначення понять «колектор» та «колекторська діяльність», це не стало перешкодою для широкого поширення діяльності колекторів в Україні. Колекторські фірми, які викуповують борги у банків, починають методом шантажу і залякування діяти на позичальників. Позичальники самі дають дані при оформленні кредиту і, якщо починаються проблеми з виплатами, колектори починають атакувати всіх, хто вказаний в договорі. Велика частина колекторських компаній реєструються в якості товариств з обмеженою відповідальністю або приватних підприємств. З огляду на те, що діяльність колекторських компаній в Україні не підлягає ліцензуванню, не контролюється спеціальними органами влади, а також зростаючий попит на ці послуги перш за все з боку банків, цей вид бізнесу набув широкого поширення.

Перше, що повинен зробити боржник при зверненні колекторів «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж» - вимагати від них підтвердження своїх повноважень і надання документів, на підставі яких вони діють.

Наступною дією боржника повинна бути перевірка розмірів кредитної заборгованості. Часто колектори продовжують безпідставно нараховувати відсотки і неустойку за кредитними договорами, які вже припинили свою дію (наприклад, були достроково розірвані первинним кредитором) або після закінчення терміну позовної давності. Попросити надати розрахунок розміру заборгованості - цілком законна вимога боржника.

Документ, що є підтвердженням прав нового кредитора - це перш за все сама угода про відступлення права (вимоги), оформлене належним чином з чітким викладом переданих прав і їх об'ємом. Поки його немає - ніхто не може вимагати з вас борг.

Боржнику необхідно звернути увагу на форму, в якій така угода укладена. Форма даної угоди повинна відповідати формі угоди, з якої і виникло право, що є предметом поступки прав «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж».

Як захиститися від колекторських компаній «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж»?

Кредитору не потрібно підписувати будь-які документи з колектором і повідомляти йому про себе додаткові дані. Колектор - НЕ посадова особа. Найчастіше в колекторські фірми, в більшості випадків, люди влаштовуються неофіційно і без юридичної освіти. Діяльність колекторських фірм в Україні поза законом. Повідомлення боржника «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж» без надання доказів поступки прав вимоги ще не зобов'язує боржника виконати зобов'язання новому кредитору, так як до отримання доказів боржником, колекторська компанія по відношенню до нього є по суті незнайомим обличчям.

Не погоджуйтеся на реструктуризацію боргу або на акції на кшталт «заплатите сьогодні певну суму, а все інше Вам спишуть». Колектори матеріально зацікавлені в поверненні боргу і чим більше вони отримають від Вас грошей, тим більше їх гонорар. Найчастіше, всі запевнення про списання частини боргу - не відповідають дійсності.

Щоб уникнути виниклих непорозумінь щодо повернення кредитів, у зв'язку з примусовим переведенням клієнтів «Родовід» банк в «ФК Марко поло» та ТОВ «ФК Афінаж» просимо позичальників і поручителів зв'язатися по телефону 063-595-87-10

Mayorov V1 1