Колектори прийшли додому: що робити?

Я вже писав про те, як себе вести, якщо дзвонять колектори, а тепер розглянемо ще більш серйозну ситуацію: колектори прийшли додому. Що робити в цьому випадку? Відразу скажу, що такі дії колекторські агентства вдаються не так часто, але вони все ж таки мають місце бути.

Зараз, на тлі погіршення економічної ситуації в країні та зростання обсягів проблемних кредитів, послуги з "вибивання боргів" стають все більш затребуваними. Колекторські фірми заробляють на цьому, причому, їх заробіток безпосередньо залежить від того, чи зможуть вони примусити боржника розрахуватися по кредиту чи ні, тому вони завжди готові використовувати для цього будь-які методи. Думаю, що в нинішньому році ситуація, коли колектори приходять додому, на роботу, до родичів і т. д., стане більш частим явищем.

Як правильно вести переговори з колекторами

Тут важливо розуміти наступне:

Багато дії колекторів, виходячи з законодавчих аспектів, можна кваліфікувати як незаконні. Тому їх дії часто розраховані на тих, хто не знає законів.

Якщо колектори прийшли додому, і бачать, що ви не в змозі юридично захистити себе (а вони зрозуміють це навіть за попереднім телефонному спілкуванню), то напевно будуть діяти більш нахабно, жорстко і незаконно. Якщо ж ви спочатку грамотно і ввічливо вкажете їм "на своє місце" – колектори будуть більш коректні і обережні у своїх методах впливу. Отже, що робити, якщо колектори прийшли до вас додому? Кілька порад на випадок виникнення цієї неприємної ситуації.

1. Твердо знайте, що ви нічим їм не зобов'язані. По-перше, ви навіть не зобов'язані взагалі розмовляти з ними, маєте повне право не відчиняти їм двері. Ваше спілкування з колекторами може носити виключно добровільний, але ніяк не примусовий характер. Надання тиску на вас з вимогами погасити борг завжди можна розцінювати як вимагання, за винятком випадків, коли на цей рахунок винесено рішення суду, яке набрало чинності. Таким чином, прийти до вас за погашенням боргу або майном для реалізації мають право судові пристави, співробітники виконавчої служби і лише після винесення судового рішення, але ніяк не колектори.

2. Спроби силою проникнути в житло кримінально карані. Якщо колектори прийшли до вас додому, ви не хочете їм відкривати або впускати в будинок, а вони роблять спроби проникнути силою (тримають двері, постійно стукають або дзвонять і т. д.) – можете сміливо телефонувати до поліції/міліції. Повідомте, що до вас у квартиру ломляться невідомі, вимагають гроші, погрожують і т. д. Пам'ятайте, що незаконне проникнення в житло, вчинене проти волі його мешканців є адміністративним, а в деяких випадках навіть кримінальним правопорушенням. Можливо колектори відстануть, навіть якщо ви просто при них почнете демонстративно дзвонити в правоохоронні органи.

3. Якщо колектори погрожують, хамлять, проявляють неповагу – просто закривайте двері і припиняйте з ними усілякий діалог. Запропонуйте їм всі питання вирішувати в суді. Навіть якщо ви маєте велику суму, ніхто не має права погрожувати вам і проявляти неповажне ставлення, всі питання повинні вирішуватися в рамках закону. Якщо загрози не припиняться – залишається тільки викликати наряд поліції – закон однозначно буде на вашому боці, навіть якщо ви боржник (з цього приводу з боку правоохоронних органів без рішення суду претензій до вас не буде).

4. Якщо колектори ведуть себе культурно і ввічливо – можете поспілкуватися з ними (якщо хочете!), вислухати їхні аргументи і висловити свої. В цьому випадку, перш за все, рекомендую демонстративно включити запис розмови на диктофон у мобільному і попередити їх, що розмова записується. Далі попросіть колекторів представитися, пред'явити свої документи, дізнатися, яку фірму вони представляють, і на підставі чого діють від імені банку, або колекторська фірма купила ваш борг). Також попросіть їх пред'явити кредитний договір, за яким у них є до вас претензії (це має бути оригінал або нотаріальна копія договору, проста копія не має юридичної сили). Всі документи рекомендую фотографувати (знову ж таки, це зручно робити за допомогою мобільного телефону). Навіть якщо ці записи і знімки вам потім не знадобляться, їх наявність вже буде психологічно впливати на колекторів (так само, як їх прихід впливає на вас, і вони будуть вести себе більш стримано, в рамках закону.

5. Нічого не платите колекторам відразу. Навіть якщо сума вимоги невелика, у вас є можливість її погасити, і ви вирішили нарешті позбутися переслідування колекторами. По-перше, ви не зможете грамотно підтвердити факт передачі грошей (всілякі розписки в цьому випадку не підійдуть, гроші необхідно переводити банківським платежем або вносити в касу банку з відповідним призначенням платежу і отриманням на руки банківської квитанції). По-друге, сума вимог, що виходить від колекторів, дуже часто буває завищеною, причому істотно. Вони включають туди безліч штрафів і т. п. як плату за свої "труди".

Mayorov advokat

Також, якщо колектори прийшли до вас додому, подальший розвиток подій можна припустити, виходячи з суми наявного у вас боргу.

– Якщо сума боргу невелика (наприклад, до 1000 доларів), то цілком ймовірно, що колектори не будуть подавати в суд, оскільки їх вигода від цього не покриє витрати. Тобто, будуть довго дзвонити, писати, ходити, але в якийсь момент вас спишуть як безнадійного боржника і перестануть.

– Якщо сума боргу велика (від 1000 доларів і вище), то, швидше за все, якщо ви будете продовжувати ухилятися від погашення, на вас подадуть до суду, справу буде виграно, і вам все одно доведеться погасити заборгованість, або мати справу з судовими приставами, у яких набагато більше законних повноважень, ніж у колекторів.

Але тут важливо знати наступне: поки колектори намагаються "вибити" з вас борг своїми методами, вони включають у суму всілякі свої накрутки, а от на суді вже вас, найімовірніше, зобов'яжуть виплатити тільки те, що ви повинні банку. При наявності хорошого адвоката може бути навіть без штрафних санкцій.

Дочекатися суду може бути вигідніше у фінансовому плані, ніж платити колекторам.

Звичайно ж, кожен випадок індивідуальний, тому не можна сказати, що це правило діє для всіх без винятку.

Тепер ви знаєте, як себе вести, що робити, якщо колектори прийшли додому. Щоб до цього не дійшло – завжди намагайтеся максимально чітко виконувати взяті на себе зобов'язання і не беріть кредити, якщо на 100% не впевнені в тому, що зможете їх погасити в будь-якій ситуації.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Слід знати, що відносини між боржником та банком або іншим фінансово-кредитною установою, носять характер цивільно-правових. Кримінальної відповідальності за невиконання цивільно-правових зобов'язань боржник за кредитним договором не несе, якщо звичайно в його діях не буде складу злочину. Цілком ймовірно колектори будуть доводити протилежне та переконувати в кримінальності дій боржника.

Колекторська компанія тепер має повне право дострокового стягнення всієї суми боргу по кредиту Банку Надра, нарахування штрафних санкцій позичальникам Банку Надра, подавати судові позови про стягнення сум боргу з позичальників і поручителів, а також звернути стягнення на предмет іпотеки, як в судовому, так і позасудовому порядку (отримати виконавчий напис нотаріуса на нерухомість позичальника Банку Надра і т. д)