Відеоконференція, як спосіб брати участь в судах по всій Україні Адвокат Київ

Юридичні послуги юристів та адвокатів Юридичної компанії MK Partners надають юридичні послуги по всій Україні через призначення в судах відеоконференцій. Таким чином, наші юристи мають змогу представляти ваші інтереси в суді в м. Києві.
Дуже корисна процедура, що дозволяє не тільки економити час, але й гроші, оскільки можна не виїжджаючи з міста, взяти участь у засіданні, наприклад апеляційного суду, які розташовуються в містах обласного значення.


Які плюси такої процедури представництва адвоката в Києві?


- Можливість брати участь при розгляді справи в суді, не залишаючи меж свого місцезнаходження або перебуваючи в іншому населеному пункті, відмінному від того, де розглядається справа;
- Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції при розгляді справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України;
- Процедура розгляду справи нічим не відрізняється від звичайної.


Як скористатися відеоконференцією?


Особа, яка бажає взяти участь у засіданні в режимі відеоконференції, подає відповідне клопотання до суду.
Стаття 158-1 ЦПК України
Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
1. Суд за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Така форма надання юридичних послуг значно дешевша, ніж виїзд юристів до вашого міста, при цьому це не впливає на якість надання юридичних послуг. Крім цього, навіть якщо у вас є юрист, але вам необхідні спеціалізовані знання, ми можемо представляти вас в суді дистанційно, через відеоконференцію під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України.
Таким чином, ви можете отримати професійний юридичний захист наших юристів та адвокатів з м. Києва за доступними умовами, які будуть представляти ваші інтереси в судах по всієї території України.
ДО РЕЧІ, СПРАВУ ВИГРАЛИ!

video

У зв'язку зі стрімким розвитком технологій та необхідністю у забезпеченні безпеки здоров'я працівників правосуддя та громадян в умовах пандемії COVID-19, відеоконференції стали широко використовуватися як спосіб брати участь в судових засіданнях.

Відеоконференція, як спосіб брати участь в судах, можлива за умови дотримання вимог Закону України "Про судоустрій та статус суддів" та Правил проведення судових засідань у відеоконференційному режимі, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 15 квітня 2020 року № 105/5.

Крок за кроком процедура участі в суді через відеоконференцію виглядає так:

- За ініціативою будь-якої із сторін судової справи або за рішенням суду може бути вирішено проведення засідання в режимі відеоконференції.

- За 24 години до початку засідання в режимі відеоконференції, суд надсилає всім сторонам, які беруть участь у засіданні, запрошення на участь в відеоконференції та посилання на відеоконференцію.

- Перед початком засідання в режимі відеоконференції, учасники перевіряють технічну готовність обладнання та Інтернет-з'єднання.

- Засідання відбувається у відеоконференційному режимі в режимі реального часу.

- Процесуальні документи та матеріали можуть бути представлені учасниками в електронному вигляді.

- Під час засідання відеоконференції, судді можуть задавати питання та давати інструкції учасникам засідання.

За наявності потреби, суд може вирішити продовжити засідання в інший день у відеоконференційному режимі або в присутності учасників засідання в судовому приміщенні.

Запис засідання в режимі відеоконференції може зберігатися у випадку, якщо цього вимагає законодавство або якщо суд вирішив зберегти такий запис для подальшого використання в процесі розгляду справи.

Важливо зазначити, що участь в засіданні в режимі відеоконференції здійснюється на добровільних засадах. Тобто, якщо будь-яка із сторін справи відмовляється від участі в відеоконференції, засідання проводиться в звичайному режимі в присутності учасників засідання в судовому приміщенні.

Отже, відеоконференція як спосіб брати участь в судах стала ефективним інструментом для забезпечення правосуддя у складних умовах пандемії COVID-19. Дотримання правил проведення засідань у відеоконференційному режимі та технічної готовності учасників дозволить забезпечити якісне та ефективне проведення судових засідань.