Як правильно погасити кредит, який передали колекторам!

Вам буде цікаво, як правильно погасити кредит, щоб більше він вас не турбував.

Досить часто банки продають право вимоги за кредитним договором іншим банкам або колекторам. В цьому випадку ви, як боржник, маєте право вимагати докази передачі кредитної заборгованості (договір відступлення), до цього моменти ви маєте право сплачувати старому кредитору.
 
   Якщо ваш борг передали колекторам, ви можете правильно скористатись ситуацією та звернути увагу на наступні моменти:
 
1. ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ ПО КРЕДИТУ:
 
- досить часто за кредитним договором може сплинути позовна давність. Це пояснюється тим, що банк, у якому ви брали кредит надсилав Вам вимогу про дострокове погашення боргу. Саме з цього моменту і починається відраховуватись строк позовної давності. Головне, щоб боржник своїми діями не переривав строк позовної давності. Найбільш поширений випадок переривання строку - це сплата кредиту. Таким чином, доцільно сплачувати кредит через поручителя, щоб для боржника позовна давність не переривалась.
 
- позовна давність на неустойку (штраф та пеня) становить 1 рік, а заявити про сплив строку позовної давності ви можете тільки в суді. Колектори, як правило безпідставно збільшують неустойку, а якщо ви будете сплачувати за кредитом, то погашатись буде саме неустойка, замість тіла кредиту та процентів;
 
- ми можемо змоделювати ситуацію так, щоб у вас сплинула позовна давність за кредитним договором. У випадку спливу позовної давності за кредитним договором, автоматично спливає позовна давність і за договором застави чи іпотеки;
 
2. ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ З ДИСКОНТОМ:
 
- колектори купують право вимоги за кредитним договором з дисконтом 70-95 відсотків від загальної кредитної заборгованості, а з боржника вимагають сплатити всю суму. Якщо грамотно провести переговори з колекторами, то можливо зменшити кредитну заборгованість на 50%;
 
- при погашенні кредитного боргу з дисконтом, головне підпишіть договір з колекторами, а вже потім сплачуйте кошти. Перед підписанням договору, радимо показати його юристам, адже ви можете сплачувати, а кредитний борг не буде погашатись;
 
- ніколи не сплачуйте колекторам грошові кошти без договору. Крім цього, необхідно юридично зафіксувати загальну суму заборгованості за кредитним договором.

 Mayorov V1 1

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

 1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Що робити, якщо вимагають погасити заборгованість по чужому кредиту

Якщо колектори роблять спроби стягнути гроші з громадянина за чужий кредит, то йому потрібно: дізнатися, яке агентство цим займається. Потім написати повідомлення із зазначенням в ньому вимог про припинення втручань в особисте життя і надходження погроз розправою. Направити повідомлення про втрату чинності за адресою агентства рекомендованим листом; звернутися в поліцію з відповідною заявою, якщо після подання відповідного повідомлення в агентство проблему вирішити не вдалося.

Нижче наведені загальні кроки, які можуть бути корисними:

Перевірте свій кредитний звіт: Почніть з перевірки свого кредитного звіту, щоб з'ясувати, яка сума боргу залишається та які колекторські агентства мають ваш кредит. Зберігайте всі документи, пов'язані з вашим кредитом та комунікацією з колекторами.

З'ясуйте свої права: Ознайомтеся з місцевими законами і правилами, що регулюють дії колекторських агентств. Вам можуть бути надані певні права, наприклад, право на письмову інформацію про борг або право вимагати доказів стосовно вашого кредиту.

Встановіть контакт з колекторським агентством: Зв'яжіться з колекторським агентством, яке має ваш кредит, і дізнайтеся про поточний стан боргу. Запитайте про можливість розстрочки платежів, знижки на суму боргу або можливість укласти домовленість щодо погашення боргу.

Укладіть угоду про погашення: Якщо ви зможете домовитися з колекторами про погашення боргу, отримайте цю угоду в письмовому вигляді. Укладення письмової угоди є важливим для вашої власної безпеки і захисту ваших прав.

Оплатіть частину борг: Здійсніть оплату згідно з угодою про погашення. Зробіть платіж за допомогою способу, який був визначений угодою. Завжди зберігайте докази про здійснені платежі, такі як квитанції або підтвердження оплати.

Перевірка стану боргу: Після здійснення платежу зверніться до колекторського агентства для перевірки, чи було зараховано ваш платіж і чи зменшено суму боргу. Знову зберігайте всю відповідну документацію.

Підтвердження погашення: Після повного погашення боргу вимагайте від колекторського агентства письмового підтвердження, що ваш кредит був погашений і ви вже не зобов'язані ніякими платежами.

Моніторинг кредитного звіту: Постійно слідкуйте за своїм кредитним звітом, щоб переконатися, що ваш погашений борг відображається як сплачений. Якщо ви помічаєте будь-які неточності або помилки, негайно звертайтеся до кредитних агентств і повідомляйте про це.

Якщо вимагають погасити борг за чужий кредит, важливо дотримуватися наступних кроків:

Встановіть агентство: З'ясуйте, яке колекторське агентство займається виконанням вимог щодо погашення чужого кредиту. Важливо знати, з ким ви маєте справу.

Складіть повідомлення: Напишіть лист або повідомлення, в якому вимагайте припинити втручання в ваше особисте життя та припинити загрози фізичної насильницької поведінки. Відправте це повідомлення агентству з повідомленням про втрату чинності шляхом рекомендованої пошти.

Зверніться в поліцію: Якщо після подання повідомлення агентству проблему не вдасться вирішити, зверніться в поліцію і подайте заяву. Розпочніть судовий процес, якщо потрібно.

Як захиститися від колекторів, якщо вас намагаються зобов'язати погасити чужу заборгованість

Якщо вас намагаються зобов'язати погасити заборгованість за чужий кредит, важливо знати свої права та як захиститися від неправомірних дій колекторських агентств. Ось кілька загальних порад, які можуть бути корисними:

Проведіть перевірку кредитного звіту. Отримайте копію свого кредитного звіту, щоб визначити точну суму боргу та інформацію про колекторські агентства, які займаються вашим кредитом. Зберігайте всі документи, пов'язані з кредитом та спілкуванням з агентствами.
Це допоможе вам зрозуміти, чи дійсно ви є боржником, а також отримати інформацію про те, хто стягує борг. Зберігання документів допоможе вам захиститися в разі судових позовів.

Ознайомтеся зі своїми правами. Вивчіть місцеві закони та правила, які регулюють дії колекторських агентств. Вам можуть бути надані певні права, такі як право на інформацію про борг або право вимагати доказів стосовно вашого кредиту.
Знання своїх прав допоможе вам захиститися від незаконних дій колекторських агентств. Наприклад, ви маєте право не розмовляти з колекторами, якщо не хочете.

Зв'яжіться з агентством. Зверніться до агентства, яке стягує борг, та дізнайтеся про поточний статус боргу. Обговоріть можливість розстрочки платежів, знижки на борг або створення погодження щодо погашення.
Це допоможе вам почати діалог з колекторським агентством і домовитися про прийнятні для вас умови погашення боргу.

Укладіть угоду про погашення. Якщо ви зможете домовитися з агентством щодо виплати боргу, отримайте цю угоду в письмовій формі. Це важливо для вашої безпеки та захисту ваших прав.
Письмова угода допоможе вам уникнути непорозумінь у майбутньому.

Внесіть платіж. Здійсніть платіж відповідно до угоди про погашення. Зберігайте докази оплати, такі як квитанції або підтвердження оплати.
Це допоможе вам зафіксувати факт погашення боргу.

Враховуючи ці поради, ви зможете діяти ефективно та захистити свої права, якщо вас намагаються зобов'язати погасити чужу заборгованість.

Ось деякі додаткові поради, які можуть бути корисними:

Не панікуйте. Колекторські агентства часто використовують тактику психологічного тиску, щоб змусити вас сплатити борг. Не піддавайтеся на ці маніпуляції.

Будь-які дії колекторських агентств, які є незаконними, можете ігнорувати. Наприклад, колекторське агентство не може погрожувати вам фізичною розправою або втратою роботи.

Якщо ви вважаєте, що вас незаконно примушують сплатити чужу заборгованість, можете звернутися за юридичною допомогою.

Я сподіваюся, що ці поради будуть вам корисними.